Inteligentný dom

Inteligentný dom znamená automatické ovládanie technológie zahrnutej vo Vašom dome či byte. Či je to už vykurovanie vo Vašom dome, osvetlenie alebo žalúzie, respektíve audio-video technika, to všetko môže byť plne riadené nadradeným systémom a samozrejme zároveň plne vo Vašich rukách. Vždy máte možnosť ovládať zariadenia manuálne. Inteligentný systém domu skoro vždy zahŕňa systém merania a regulácie.

Čo to je meranie a regulácia a potrebujem to vôbec?

Meranie a regulácia, skrátene MaR, zahrňuje ovládanie systému vykurovania, chladenia poprípade vetrania. To kedy sa má vykurovať, ktorá miestnosť sa má kedy a na akú teplotu vykurovať, ovládanie všetkých čerpadiel, ventilov a zariadení je ovládané systémom MaR. Užívateľ si v podstate iba nastaví teplotný kalendár a o všetko sa už postará nadradený systém MaR.

Systém merania a regulácie, resp. regulácia vykurovania/chladenia či vetrania nie je vždy potrebná. Niekedy je to voľba užívateľa a skôr vec luxusu a pohodlia. Pretože nemusíte nastavovať teplotu na kotli, otvárať ventili na podlahovom vykurovaní alebo radiátoroch, spúšťať vzduchotechniku keď máte pocit, že je už vzduch vydýchaný. Všetko robí systém MaR za vás a to je prínos pohodlia a luxusu.

V prípade kedy máte ale zložitejší systém vykurovania či chladenia, zónové vetranie alebo väčší dom, je jednoznačne potrebné mať systém regulácie vo Vašom dome či byte. Pretože správne nastaviť všetky zariadenia aby pracovali bezpečne a efektívne a zároveň aby ste nemuseli študovať ovládanie všetkých zariadení a stráviť hodiny týždenne nad nastavovaním celého domu aby ste mali všade správne vykúrené alebo vychladené, tak práve preto je potrebné mať systém MaR. A to nehovoriac o sledovaní rosného bodu, maximálnych teplôt vody vstupujúcej do podlahy alebo stropného systému. O to všetko sa stará systém merania a regulácie.

O systéme iQtec

Systém iQtec je systém plne vyvíjaný v Českej Republike firmou iQtec. Od začiatku to bol systém vyvíjaný aby zaplnil medzeru na trhu so systémami zónovej regulácie a inteligentnej elektroinštalácie. Medzera bola tvorená systémami ktoré sú považované za tie najlepšie ale zároveň najdrahšie a medzi tými čo dokázali nahradiť tieto drahé systémy ale za cenu nižšej kvality a slabších možností. Dnes je systém iQtec plne konkurencie schopný tím najlepším systémom na trhu a pritom si ponecháva cenu tých najlacnejších.

Ako dokáže systém iQtec ovládať moje vykurovanie alebo chladenie?

Ovládanie vykurovania alebo chladenia začína pri zdroji tepla či chladu. Ovládanie toho kedy sa má zapnúť zdroj a na akú výstupnú teplotu je to najdôležitejšie pre efektivitu prevádzky a zároveň aj trvácnosť zariadenia. V priestore kde sa vykuruje alebo chladí sa sleduje teplota a v prípade kedy je rozdiel medzi skutočnou a požadovanou teplotou sa najprv otvoria okruhy vykurovania alebo chladenia a následne sa spustí obehové čerpadlo do systému vykurovania alebo chladenia (podlahové vykurovanie, stropný systém, radiátory, stenové vykurovanie, konvektory, fan-coil jednotky...). Systém regulácie regulácie rovnako riadi trojcestný ventil na prívodnom potrubí aby sa vykurovacie alebo chladiace médium namiešalo podľa ekvitermickej krivky na požadovanú teplotu. V prípade chladenia je navyše v priestore snímaný aj rosný bod aby nedochádzalo k roseniu. V prípade vysokej vlhkosti v priestore sa vypne príslušný okruh, zariadenie. No a toto všetko sa postará systém iQtec bez toho aby ste o tom vedeli.

Systém iQtec dokáže zabezpečiť:

So systémom iQtec máte Vyše vykurovanie a chladenie pod palcom a pritom o tom ani nemusíte vedieť.

Ako dokáže systém iQtec ovládať moje vetranie?

Vetranie má pre váš domov priniesť zdravé dýchanie, pohodlie a úsporu energií. Aby sa to docielilo je potrebné nastaviť časový program kedy sa má vetrať, akou intenzitou sa má vetrať a zabezpečiť aby sa prestalo vetrať v prípade kedy sa otvorí okno na dlhšiu dobu. O toto všetko sa dokáže postarať systém iQtec. Snímanie úrovne CO2 v priestore, okenné snímače, ovládanie vzduchotechnickej jednotky, to je len náčrt možností čo dokáže inteligentný systém iQtec. V prípade zónového vetrania je samozrejmá možnosť ovládania klapiek v potrubí.

Ako dokáže systém iQtec ovládať moje osvetlenie?

Či už sú to RGB svetlá, svetelné scény alebo len možnosť ovládať osvetlenie cez tablet alebo na pohyb v priestore. Toto všetko vie zabezpečiť systém inteligentnej elektroinštalácie iQtec. Je len na Vás aké máte požiadavky a čo od systému inteligentnej elektroinštalácie očakávate.

Čo všetko ešte systém iQtec dokáže?

Inteligencia Vášho domu nemusí byť drahá

Systém iQtec dokáže zvládanuť aj tie najnáročnejšie systémy a požiadavky, ktoré máte. Ale bol vyvíjaný tak aby zaplnil medzeru na trhu inteligentných systémov pretože kvalitných centralizovaných systémov je veľa ale všetky sú príliš drahé.

Koľko to stojí?

Inteligentný dom o akom ste vždy snívali môžete mať naozaj už od 2000€! Ale všetko záleží od toho aké máte požiadavky a čo všetko chcete ovládať. Preto ak máte záujem o inteligenciu do vášho domu alebo bytu, neváhajte a kontaktujte nás:

Napíšte nám